Warunki rekrutacji na rok szkolny 2020-2021:
- imię i nazwisko kandydatki/a
- wiek kandydatki/a
- do której klasy aktualnie uczęszcza
Adres mailowy, na który wysyłamy zgłoszenie:
Sara Górska, uczennica klasy IIB, otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim Konkursie Literackim XXXIX Turnieju Białych Piór za opowiadanie „Od małej Kropelki do czystego oceanu”.
ROZPORZĄDZENIE M I N I S T R A E D U K A C J I N AR O D O W E J z dnia 20marca 2020r.w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19Na podstawie art.30c ustawy z dnia 14grudnia 2016r. –Prawo oświatowe (Dz.U. z2019r. poz.1148, z późn. zm.2) zarządza się, co następuje:
§1.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor jednostki systemu oświaty odpowiada za organizację realizacji zadań tej jednostki z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zadań, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art.30b ustawy z dnia 14grudnia 2016r. –Prawo oświatowe, zwanego dalej „innym sposobem kształcenia”, w szczególności:
- przekazuje uczniom, rodzicom i nauczycielom informację o sposobie i trybie realizacji zadań tej jednostki w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania
- koordynuje współpracę nauczycieli z uczniami lub rodzicami, uwzględniając potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne dzieci i uczniów, w tym dzieci i uczniów objętych kształceniem specjalnym, dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju lub uczęszczających na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze;
- ustala, we współpracy z nauczycielami, tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych od-działach klas (semestrów) oraz na zajęciach realizowanych w formach pozaszkolnych, uwzględniając w szczególności:a) równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,c) możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego wciągu dnia,d) łączenie przemienne kształcenia zużyciem monitorów ekranowych ibez ich użycia,
e) ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć;
- ustala, we współpracy z nauczycielami, sposób monitorowania postępów uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, w tym również informowania uczniów lub rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach.
NAUCZYCIELE OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY BALETOWEJ W POZNANIU
Zarządzenie Dyrektora Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu z dnia 25 marca 2020 roku ws. prowadzenia zajęć na odległość.
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493):
- momentu zawieszenia zajęć (10 marca) środki komunikacyjne (platformy, portale, media, Librus, Messenger, Facebook, Skype, You Tube, szkolny mail, nowy adres mailowy) należy wykorzystywać w dotychczasowy sposób.
- Każdy nauczyciel przedmiotów ogólnokształcących ma obowiązek przesyłać uczniom materiały zgodne z podstawą programową i przyjętym przez nauczyciela planem nauczania (przystosowanym do nowej sytuacji) oraz informować o tym rodziców. Należy uwzględniać ograniczoną skuteczność oddziaływania tych środków. Zalecam przeprowadzenie selekcji materiału i w pierwszej kolejności ograniczyć się do tematów kluczowych (wg. uznania nauczyciela). Również objętość materiału musi uwzględniać możliwości uczniów i sprzętu.
- Zobowiązuję nauczycieli, aby planując działania, proponowali uczniom zajęcia atrakcyjne, mobilizujące, wykorzystujące zasoby internetowe, nieograniczanie się do wskazania linków. Wykorzystywany materiał powinien być w miarę precyzyjnie opisany, zwierać wskazanie tematu, cel, określenie co w nim jest ważne lub do czego nawiązuje. Dobre przygotowanie materiałów spowoduje mniej pytań i odpowiedzi, co zaoszczędzi wszystkim czasu. Zważywszy, że komputer może służyć jeszcze innym domownikom, oszczędność czasu jest pożądana.
- Nauczyciele przedmiotów artystycznych nie mogą realizować podstawy programowej. Powinni ograniczyć swoje zadania do realizacji materiału z podstawy programowej, który został już przekazany uczniom. W przypadku tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego powinny to być ćwiczenia w najprostszej formie ,,drążka”. W przypadku tańca współczesnego podstawowe ćwiczenia na podłodze, z tańca dawnego, hip hopu, rytmiki przekazane układy lub ich fragmenty. Jeśli nauczyciele chcą wykorzystać materiały video z nagranych lekcji, egzaminów, to takie materiały będą przekazane.
- Nauczyciele przedmiotów artystycznych powinni także skupić uwagę uczniów na zagadnieniach teoretycznych. Wskazane jest, aby przekazując wiedzę teoretyczną, ograniczali się do najważniejszych zagadnień. Materiał powinien zawierać precyzyjnie sformułowane przez nauczyciela tezy, zagadnienia lub wybrane fragmenty, tak aby uwzględniając warunki, w jakich pracuje uczeń, otrzymywał on skondensowaną wiedzę. Należy unikać przesyłania sfotografowanych stron, które zawierają wiadomości o mniejszym znaczeniu. Skuteczniejsze będzie napisanie tylko tego, co jest niezbędne. Może to być wskazówka dla tych rodziców, którzy chcieliby sprawdzić wiadomości swoich dzieci.
- Od poniedziałku 30 marca 2020 roku obowiązywał będzie plan naszych zajęć, uwzględniający nowe warunki. Celem wprowadzenia planu jest uporządkowanie naszych działań.
- Na koniec każdego tygodnia nasze działania będą poddane weryfikacji ze strony uczniów i rodziców, co ma pozwolić nauczycielom elastycznie reagować na uwagi, lepiej zarządzać przekazywanym materiałem i optymalizować cały proces edukacyjny. Liczą się pomysły i niestandardowe rozwiązania. Wraz z upływem czasu ,,wydajność” uczniów i nasza będzie maleć, a zmęczenie sytuacją rosnąć. Całą uwagę zatem skupmy na uczniach, a nie tylko na podstawie programowej. Nie przerabiajmy materiału, tylko zachęcajmy i Jak zawsze.
- Po każdych 10 dniach nauczyciele będą składać krótkie podsumowanie swoich działań.