UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. 
Polityka Prywatności 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  1. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  3. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  1. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  2. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  3. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  4. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
DRZWI OTWARTE

OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY BALETOWEJ W POZNANIUdrzwi

Zapraszamy na 

SPRAWDZENIE PREDYSPOZYCJI DO NAUKI W SZKOLE BALETOWEJ


26 maja 2018 roku

Szymon Pacholec, uczeń klasy IX, na XI Międzynarodowym Konkursie Baletowym „ZŁOTE POINTY 2018” (kategoria – taniec współczesny) otrzymał specjalne wyróżnienie i nagrodę od członka jury Dawida Kupińskiego, solisty Béjart Ballet Lausanne i Royal Danish Ballet.  Przygotowanie ucznia: Włodzimierz Bułanow, Andrzej Adamczak i Paweł Malicki

 Dominika Bartosiewicz z klasy VIII została finalistką 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii „wywiedzione ze słowa” Finał odbędzie się w Ostrołęce w dniach od 6 do 9 czerwca 2018 roku.

22 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Jubileuszu 45-lecia specjalności Pedagogika Baletowa Zakład Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncert odbył się w Sali Koncertowej Fryderyka Chopina z udziałem uczniów szkół baletowych oraz studentów kierunku Tańca. Naszą szkołę reprezentowały klasy VII i VIII.

W dniach od 17 do 21 kwietnia 2018 roku w Teatrze Polskim w Szczecinie odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły Baletowej w Polsce 2018 oraz XI Międzynarodowy Konkurs Baletowy „ZŁOTE POINTY 2018”. Naszą szkołę reprezentowali:
Klaudia Piotrowska oraz Olaf Przybytniak  (partnerka Aleksandra Wiśniewska) w kategorii tańca klasycznego
Szymon Pacholec, Weronika Sieczkarek i Andrzej Śmiałek w kategorii tańca współczesnego  
Helena Kozaczko i Viviana Zajączkowska z klasy VII byli kandydatami do stypendium Fundacji Balet.

 Dominika Bartosiewicz, uczennica klasy VIII, przeszła do eliminacji wojewódzkich 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przygotowanie uczennicy Joanna RoszakEdgar Hein.

 13 kwietnia 2018 roku uczniowie klas II, III, IV, V, VI, VII i VIII biorą udział w koncercie w Zespole Szkół Specjalnych Nr 102 im. Jana Pawła II. Przygotowanie uczniów: Ewa Aksamitowska, Krystyna Frąckowiak, Łukasz Kukulski, Apolonia Myszkowska i Leszek Rembowski. Opieka Ewa Aksamitowska.

Siedemdziesięciu uczniów z portugalskiej szkoły tańca Ginasiane Escola da Danca – Porto uczestniczyło w dniach od 3 do 7 kwietnia 2018 roku w warsztatach tańca klasycznego, modern i jazzowego. Warsztaty prowadzili nauczyciele naszej szkoły. 6 kwietnia odbył się wspólny koncert polskich i portugalskich uczniów.

W dniu 29 marca 2018 roku o godz. 14.00 w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbył się Koncert Dyplomowy. Wraz z dyplomantami i uczniami naszej szkoły wystąpili młodzi tancerze z Alef High School of Arts z Tel Awiwu.

Nagrodę dla najlepszego absolwenta, ufundowana przez synów patronki szkoły Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej, otrzymały w tym roku dwie absolwentki:  Klaudia Piotrowska i Weronika Sieczkarek.

Uczniowie klasy VII, Łukasz Bałoniak i Viviana Zajączkowska, otrzymali stypendium Stowarzyszenia Wiedza-Kultura-Pomoc.

Pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu odbyło się głosowanie na najsympatyczniejszego absolwenta. W tym roku za najsympatyczniejszych uznano Szymona Pacholca i Mariannę Tanaś.

 W dniach od 9 do 13 marca 2018 roku uczennice z klasy VII – Maria Banaszak, Helena Kozaczko i Viviana Zajaczkowska udały się do Salonik, by zatańczyć w przedstawieniu pt. „Ostatni pociąg”, poświęconym 75 rocznicy zagłady greckich Żydów. Choreografię naszych uczennic (współpraca Agata Ambrozińska – Rachuta) oraz dwie choreografie tancerek greckich przygotowała Krystyna Frąckowiak. Głównym organizatorem oraz choreografem spektaklu jest Triada Armoutidou.