UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. 
Polityka Prywatności 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  1. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  3. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  1. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  2. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  3. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  4. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.Od
17 do 18 października 2018 roku odbyły się warsztaty tańca klasycznego dla klas VI, VII, VIII i IX. Warsztaty poprowadził Javier Torres-Lopez współpracujący z Narodowym Baletem w Pradze, Operą Ballet w Lyonie, Narodowym Centrum Tańca w Paryżu, z National Finnisch Balet i Wyższym Konserwatorium Muzyki i Tańca w Lyonie.

 HISTORIA ŻOŁNIERZA

 25 października 2018 roku o godz. 18.00 w Auli naszej szkoły zobaczyliśmy „Historię żołnierza” Igora Strawińskiego. Spektakl, z okazji stulecia prapremiery, przygotował Zbigniew Krzeszowski – absolwent naszej szkoły, tancerz Opery Poznańskiej, Polskiego Teatru Tańca oraz teatrów niemieckich. Wystąpili: Maria Banaszak, Barbara Barteczka, Miłosz Budzyński i Szymon Harasymowicz.

 

 

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym roku inauguracja obchodów odbędzie się już 30 września (niedziela) 2018 roku na Starym Rynku. O godz.12.00 nasi uczniowie z klas VI, VII i VIII zatańczą „Mazura” z opery „Straszny Dwór” S. Moniuszki. Ogólnokształcącej Szkole Baletowej towarzyszą Poznańska Szkoła Chóralna Jerzego Kurczewskiego, Zespół Szkół Muzycznych oraz Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Mieczysława Karłowicza. Przygotowanie naszych uczniów - Leszek Rembowski.

W dniach od 24 do 27 września 2018 roku odbyła się trzecia edycja warsztatów tańca współczesnego dla klasy VII i VIII. Warsztaty prowadziła tancerka i choreografka Andrea Sitter  - od wielu lat mieszkająca i pracująca we Francji, była tancerka Piny Bausch. Warsztaty zakończł koncert na Dziedzińcu OSB 27 września 2018 roku o godz. 18.00. Na tym samym koncercie można było zobaczyć fragment przygotowywanej przez Zbigniewa Krzeszowiaka „Historii żołnierza” Igora Strawińskiego. Cały spektakl zobaczymy 25 października 2018 roku. Zbigniew Krzeszowiak – absolwent naszej szkoły, tancerz Opery Poznańskiej, Polskiego Teatru Tańca oraz teatrów niemieckich – spektakl ten przygotowuje z okazji stulecia premiery „Historii żołnierza”, która odbyła się w Lozannie. Występują: Maria Banaszak, Barbara Barteczka, Miłosz Budzyński i Szymon Harasymowicz.

Uczniowie klas VII, VIII i IX zatańczyli 22 września 2018 roku o godz. 11.00 na Jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu. Przygotowanie uczniów: Ryszard Baranowski, Leszek Rembowski i Mirosław Różalski. Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii fotograficznej.


20 września 2018 roku o godz.18.00 na Dziedzińcu naszej szkoły uczniowie klas VII, VIII i IX wystąpili w „September Concert” upamiętniającym 11 września 2011 roku. Przygotowanie: Krystyna Frąckowiak, Anna Gruszka-Kopeć, Pola Myszkowska, Ryszard Baranowski, Mirosław Różalski oraz uczennica klasy VIII – Maria Banaszak.

8 września 2018 roku o godz. 10.00 w Bibliotece Raczyńskich rozpoczęła się siódma edycja Narodowego Czytania. Nasi uczniowie zatańczyli z tancerzami Teatru Muzycznego w Poznaniu.

7 września 2018 roku o godz. 17.00 na Dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej odbył się koncert pt. „O co tyle hałasu-Cały ten zgiełk”. Uczniowie klas VI – IX zatańczyli w koncercie odbywającym się w ramach projektu Kulturalny Stary Rynek- Przystanek ulica Gołębia 

4 i 5 września 2018 roku o godz. 17.00 w Teatrze Wielkim w Łodzi nasi uczniowie wystąpili w widowisku baletowym wraz z uczniami ze szkół baletowych w Bytomiu, Łodzi i Japonii. Spektakl baletowy został specjalnie przygotowany w ramach drugiej edycji MŁODY DUCH TAŃCA, z okazji zbliżającej się setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią przypadającej w 2019 roku. W przyszłym roku zostanie również pokazany podczas Festiwalu Polskiej Kultury w Japonii.

Widowisko baletowe zostało powtórzone 8 września 2018 roku w Ostrowskim Centrum Kultury - Ostrów Wielkopolski. Przygotowanie uczniów Anna Gruszka-Kopeć i Krystyna Frąckowiak.  

 

Od 3 września zapraszamy na dziedziniec OSB do obejrzenia kolejnej wystawy prac Roberta Frąckowiaka pt. Cykl VII. Na fotografiach uczennice naszej szkoły.